Hétfőn rendkívüli közgyűlésen döntöttek Miskolc fejlesztési tervéről. Néhány nappal ezelőtt már beszámoltunk arról, hogy a tervezet hemzseg a problémáktól, de azóta az is kiderült, hogy sokkal több fejlesztést kaszált el a Fidesz, mint azt előzetesen gondoltuk. Ezekről Simon Gábor, az MSZP frakcióvezetője tett közzé részletes listát.
Azt már korábban is lehetett tudni, hogy néhány jelentős fejlesztés kikerült a tervből, ezekre Szopkó Tibor előző alpolgármester hívta fel a figyelmet. A 32 milliárdos csomagból eltűnt az Avastető fejlesztésének második üteme, a Barna György Emlékház projekt, ami egy Európában egyedülálló népművészeti gyűjteménynek adott volna otthont a Lézerpont épületében, valamint az ifjúsági sportpálya felújítása is.
“Nemcsak ezek hiányát fogják azonban megérezni a miskolciak” – hívta fel a figyelmet Simon Gábor.
“Rendkívüli Közgyűlésen a Fidesz módosította az előző városvezetés Városfejlesztési Programját. A párt szerint ez történelmi siker. Tényleg történelmi siker, hogy az alábbi fejlesztéseket eltörölték?” – tette fel a kérdést Facebook-bejegyzésében a frakcióvezető.
Simon Gábor kiemelte, hogy annak ellenére, hogy Tóth-Szántai József és a Fidesz a kampányban újraaszfaltozási programot ígért, sorban eltörölték az utcák aszfaltozását az új tervben.
Az elmaradó fejlesztések teljes listája:
– Avas-tető komplex fejlesztése, II. ütem
– Miskolc Ifjúsági Sporttelep komplex felújítása
– Barna György Emlékház létrehozása „Miskolc Néprajzi Múzeum”
– Barkóczy-Poprád-Zala-Lahner-Garam utak felújítása
– Pólya-Váci-Marek-Benczúr utak felújítása
– „Keleti kapu” kerékpárút kiépítése (Auchan körforgalom – Búza tér összekötése)
– Szentpéteri kapu-Búza tér kerékpárút kiépítése (Szentpéteri kapu-Régi posta + Uitz Béla és Sportcsarnok + leágazó sáv Búza tér felé)
– Belvárosi parkolóhelyek kialakítása a forgalomcsillapítás érdekében
– Belterületi utak felújítása – Szentpéteri kapu-Kassai út (Huba utca) kereszteződés
– Városi úthálózat fejlesztése
– MESZEGYI Gyermekek Átmeneti Otthona és Családok Átmeneti Otthona infrastrukturális fejlesztése (Miskolc, Kabar u.)
– Földes Ferenc Gimnázium komplex infrastrukturális fejlesztése
– Kassai úti iskola udvarrendezés
– Szociális célú rehabilitáció a belváros környezetében lévő szegregátumokban és szegregációval veszélyeztetett területeken
Ahogy arról korábban írtunk, nem csak az eltörölt beruházások okozhatnak problémát. A jelenlegi fejlesztési ciklus 2027 végéig tart, tehát addig minden projektnek be kell fejeződnie, ellenkező esetben nem térítik meg a költségeket. Jelenleg erősen kérdéses, hogy az összesen lehívható 32 milliárd forintból mennyit sikerül ténylegesen elkölteni a következő, alig több mint két évben.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!